Zdzisław Nowak

KIGEiT

Zdzisław Nowak jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem pracy w zarządach dużych korporacji na stanowiskach Prezesa oraz Dyrektora Zarządzającego, jak również członkiem rad nadzorczych spółek z obszaru telekomunikacji, ICT, energetyki i mediów.

Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej dwóch kierunków: Wydziału Mechanicznego-Technologicznego oraz Organizacji i Zarządzania Przemysłem. Bezpośrednio po studiach ukończył szkolenia IBM uzyskując kompetencje projektanta systemów informatycznych i wdrażał wiele projektów informatycznych m.in. był projektantem i programistą autorskiego systemu finansowo księgowego.Karierę menadżerską rozpoczynał zarządzając ZR ELTRA SA wielozakładowym przedsiębiorstwem produkcyjnym branży elektronicznej. W drugiej połowie lat 90-tych był doradcą amerykańskiego koncernu telekomunikacyjnego US WEST Int’l inwestującego w Polsce m.in. w operatora telefonii komórkowej PTC Era. Jest współautorem wielu projektów doradztwa strategiczno-operacyjnego dla firm telekomunikacyjnych. Na stanowisku Prezesa zarządzał również największymi spółkami telekomunikacyjnymi w Polsce m.in. TP S.A., Tel-Energo S.A., EXATEL S.A. oraz NOM Sp. z o.o. realizując autorskie strategie rozwoju tworzące trwałe podstawy wzrostu wartości tych spółek.

Wyróżniony wieloma nagrodami m.in. jest laureatem rankingu „Diamenty Forbesa 2012”, nagrodzony tytułem „Menadżera Roku 2011” przez Home&Market.
Ekspert KIGEiT ds. telekomunikacji i bezpieczeństwa sieci